63. Beholder Találkozó 2025.11.29 – Beszámoló
A találkozóra szokás szerint nagy izgalommal készültünk, sok programmal és érdekességgel vártunk benneteket.
Ezen a napon jelent meg az új HKK kiegészítő az Álomháború, amiből frissen bontott versenyt tartottunk. Nagy örömünkre rekord számú játékos vett részt a megmérettetésen. Ez is méltó megünneplése volt a 30 éves HKK-nak.
A versenyen ismét részt vett Híresember is, akinek majd a találkozós élményeiről a szokásos videójából értesülhettek.
A találkozót ismét megtisztelte több grafikusunk is, akikkel HKK lapokat lehetett dedikáltatni. Köszönjük a művészeknek: Gellén Veronikának, Alapi Zsoltnak, Bodnár Balázsnak, Lipták Lászlónak, Patkós Ferencnek és Szügyi Gábornak, hogy sok játékosnak és gyűjtőnek tették értékesebbé aláírásukkal a HKK lapjaikat.
A TF és VÚ játékosoknak is sok programot kínáltunk pár mondatban olvashatjátok a részleteket.
Köszönjük mindenkinek, akik eljöttek a 63. találkozónkra.
Részletek
A találkozó elmaradhatatlan része továbbra is a Beholder Szeme Nassolda, ami rengeteg finomsággal várta az édesre éhes kalandozókat és a HKK versenyzőket. A karácsonyhoz közeledve különböző szaloncukorból lehetett választani.
Az első program a szokásos Activity Party volt. A Karácsony/ Tél, Közmondások, Társasjátékok nevei, Híres épületek, Fesztivál kellékek, Fantasy tárgyak és Beholder találkozó kategóriákból kellett mutogatni a játékosoknak. A B csapat tagjainak sikerült jobban kitalálni az időnként nem túl egyszerű feladványokat. A hangulat ismét nagyon jó volt.
Gratulálunk mind a két csapatnak Játékon belüli nyereményeiket már meg is kapták.
Mindent vagy Semmit! avagy TP, LE a láthatáron. Ebben a feladatban ismét puzzle darabokat kellett összerakni a TF és VÚ játékosoknak, amiből egy csodálatos Lipták László által készített HKK-s kép alakult ki.
Fontos volt, hogy a nyeremény csak akkor van meg, ha a TF-es és a VÚ-s képrészlet összes darabja megvan. A feladat ismét gyorsan sikerült ezért a TF-esek 2025.12.03.-tól két héten át plusz 10% TP-t kapnak a leölt szörnyekre. A VÚ-sok pedig plusz 5% Lélekenergiát a vadászatra 1 hétig 12.03-tól.
Gratulálunk a játékosoknak, akik a jutalomhoz segítették a többieket is!
Online Kvíz Party ismét Craslorg vezetésével zajlott, ahol az általa összegyűjtött kérdésekre kellett válaszolni. Csak egy okostelefon kellett hozzá. Sokan vettek részt a feladatok megoldásában, amit köszönünk szépen. Minden kérdésre 30 másodpercük volt a játékosoknak és a gyorsaság alapján kaptak pontot. Az első két helyezett kapott jutalmat. Két TF-es nyeremény talált gazdára ismét. Gratulálunk neki!
A TF Lottósorsolás is már egy kihagyhatatlan találkozós program. Két sorsolás volt ismét. Kézi sorsolás, amin a következő számokat sorsoltuk: 7, 9, 15. A gépi sorsoláson pedig ezek a számok kerültek elő a dobozból: 12, 27 28. A közjegyzőnek fogadott plüss Grincs természetesen mindent rendben talált.
Többeknek sikerült 1 találatot elérni és egy játékos volt, akinek 1-es és 2-es találata volt.
De volt két 1-es találat is. Gratulálunk mindenkinek.
Volt tárgynyeremény sorsolás is természetesen, ahol öten plusz nyereményként egy-egy tábla finom csokoládét kaptak. A következő sorsolás jövő júniusban lesz.
Nem maradhatott ki most sem egy kis vetélkedő. Ez volt az Álom/Világ, amin bárki részt vehetett, akinek volt kedve egy kicsit mókázni. TF, VÚ és HKK játékosokat is bevonzott ez a program.
A két csapat jól szórakozott az álomvilágos feladatok megoldása közben.
Volt többek között Igaz-hamis feladat, ami most éppen Álom-Világnak volt álcázva. Volt puzzle kirakás, aminek összerakása után meg kellett találni, hogy mi a kakukktojás a képen. Most sem maradhatott ki a keresős feladat sem. Kis rózsaszín borítékok voltak elrejtve a Közösségi ház területén belül. 1 db-ot nem sikerült megtalálni, azt majd nyáron plusz pontért újra lehet keresni. :)
A csapatok sikeresen vették a további akadályokat is mint az activity vagy éppen a Magyar csoda feladat megfejtését, vagyis, hogy ki lehetett a szövetségi kapitánya a magyar csapatnak, akivel kijutottunk a foci VB-re és természetesen meg is nyertük azt. Egy Álomvilágos csapatversenybe ez tökéletesen illeszkedő feladat volt. :)
Itt is a B. csapat volt a sikeresebb, de a második helyezettek is kaptak játékon belüli jutalmakat.
Nyáron újabb feladatok várnak majd a csapatokra, addig gyűjtjük mi is az ihletet hozzá.
Gratulálunk a résztvevőknek!
Az előtérben megtalálhattátok a Beholder kvízt, a Beholder Okos Kódot vagy a Képrejtvényt, ami 2 alfeladatból állt össze. A Beholder Kvízben most szinte csak 10 találatos szelvény volt, egy valakinek viszont csak 4 jó válasza volt. A képrejtvény nem okozott nagy problémát, a különbségkeresés már picit talán nehezebb volt, de inkább csak ránézésre. Lipták Laci ornamentikája csodálatos, de a különbségeket inkább nem benne rejtettük el, mert így is kellett azért nézni egy ideig a két képet. :)
A QR kódos feladatnál sikerült mindenkinek a megfejtés, ami a Ne másold le!! volt, Érti, aki érti :).
A nyerteseknek gratulálunk, mindenki megkapta már a játékon belüli nyereményeket.
A Minijátékokkal most is sokan töltötték kellemesen az idejüket, a nap végén jutalmaztunk is 10 játékost. Lehetett autóversenyzésben részt venni, kvízeket megoldani, és még számtalan kis játékot kipróbálni. Gratulálunk a nyerteseknek!
A „levelezős” játékunk rajongóinak (Túlélők Földje) ismét voltak extra programok/lehetőségek. A Túlélők Földje játékosoknak fórumot tartottunk, ahol komoly megbeszélés folyt a játékosok és a játékvezetés között Zolival és Miklóssal.
Volt Túlélők Földje licit, ahol szinte minden tétel gazdára lelt, így megszabadultak egy kis aranytól a karakterek.
A Végzetúr játékosok számára is tartottunk fórumot.
A VÚ játékosok is licitálhattak tárgyakra a liciten. Az előtérben több számítógépen minijátékokkal játszhattak. A vállalkozó kedvűek forgathattak szerencsekereket vagy válaszolhattak a kérdésekre a Kvíz olimpián. Nyereményeik játékon belüli tárgyak voltak.
A Tombolán ismét tele volt a terem a kedves ismerős és új játékosokkal is, akiket különböző nyereménnyel vártunk. TF/VÚ, meglepetés és HKK nyeremények voltak ismét a palettán.
Minden nyeremény mellé a szokásos kis csoki is járt, aminek átvétele is külön hagyományokkal bír már.
A hangulat most is jó volt, a mindenféle TF-es kenőcsök ismét okoztak pár pikánsabb pillanatot.
HKK-k, könyvek, kockák és plüssök kerültek új gazdához. Kedvenc volt a karácsonyi kis manó, de azért Grincs is cuki volt.
Gratulálunk minden nyertesnek és köszönöm mindenkinek, aki részt vett a programon!
Június 27-én lesz újra találkozunk, remélem, hogy sokan eljöttök akkor is!
Álomháború HKK kiegészítő frissen bontott versenye
Az Álomháború bontott versenyen rekordlétszámú résztvevőnk volt, amennyire legalábbis emlékezni tudok: a külön tesztelői drafttal együtt összesen 153 résztvevőnk volt! A kezdő kategóriában hagyományosan sok, 56 induló volt, köztük rengeteg új vagy visszatérő játékos - nem egy közülük 15-20 éve HKK-zott utoljára. Innen is üzenjük, nagyon örülünk Nektek, gyertek máskor is, reméljük, hogy a játék annyi örömet fog nektek hozni, mint nekünk!
Most az amatőrök is nagyon sokan voltak, szintén 56-an, mellettük pedig 32 induló volt a profi kategóriában. Tesztelőink hagyomány szerint a frissen bontotton nem indulhatnak, nekik külön drafot rendeztünk, hogy ne maradjanak le az első bontás élményéről.
A bontott verseny résztvevői mind kaptak egy exkluzív ajándéklapot, egy foilos Életenergia szabálylapot - ez már december 1-től használható is a versenyeken. Emellett kiosztottunk 230 pakli Álomháborút nyereményként, és 6 foil és 6 normál ultraritkát - a 3 legújabb közül, amelyeket itt lehetett először megnyerni! Táguló horizont, Ongóliant hadúr (2026) és Azt mondtam, nem (2026).
A verseny formátuma a szokásos volt, 4 pakli Álomháborút kellett kibontani, és legalább 4 lapos, színkorlát nélküli paklit építeni. A narancslapok tiltottak voltak. A vártaknak megfelelően a Sarki fény volt az egyik sláger lap, mivel az épített formátummal ellentétben itt a feltételét igen könnyű volt teljesíteni, így szinte mindig 1 VP-ért jött. Ezt a lapot ezért további bontott formátumokon nerfelni is fogjuk, VP-t nem fog adni, csak laphúzást.
A szemfüles játékosok készülhettek is már a versenyre, hiszen a teljes laplista már csütörtöktől megtekinthető volt a lapkeresőben. Aki a lapokat ismerte, annak nyilván előnye volt azokkal szemben, akik csak ott csodálkoztak rájuk.
A top4-ek végül így alakultak a következő kategóriákban (ők nyerték az ultraritkákat):
Gratulálunk nekik, és minden más résztvevőnek is! Decemberben Beholderes verseny nem lesz, de más verseny annál inkább. A versenynaptárunkból tájékozódhattok előre, hogy mikor milyen rendezvény lesz, a jövő évi Beholderes versenyek is kint vannak már minden hónapban, írjátok be magatoknak előre, nehogy más programot csináljatok :)
Mindenkinek sok Álomháborút kívánunk a karácsonyfa alá, és jó bontogatást! És ha már karácsony - idén még jön tőlünk egy Karácsonyi zén, december 10-én számítsatok érkezésére...
Az aukciók és kvízek nyertesei és megoldásai
Végzetúr aukció nyertesei
Túlélők Földje aukció nyertesei
A Beholder kvíz megfejtése
Vlagyimir díj eredményei
Mindenkinek köszönjük a részvételt és gratulálunk a nyertesnek! 2025. június 27-én ismét ezen a helyszínen várunk majd benneteket.
Addig is kellemes időtöltést kívánunk a Beholder játékaival!
Mazán Katalin és Tihor Miklós (HKK beszámoló)