Módosult a Trebor kalodájának működése:
Amit Trebor kalodája csinál, nem egy sikeres kijátszáskori képesség, hanem egy módosítió reakció (ld.
Kódex 94.0.1.2.), ami a reagált lap működését módosítja. Ebből következik, hogy Trebor kalodájára nincs értelme egy másik kalodával reagálni, mert nem lesz semmi hatása. És a reagált lap a képességeit akkor kapja vissza, ha a kaloda elhagyja a játékot, ha passzivizálódik, vagy elveszti képességeit, akkor nem.
Ezzel kapcsolatban az alábbi kiegészítés került a Kódexbe a módosító reakciókról:
94.0.1.1 Módosító reakciók. Azokat a reakció cselekvéseket, amelyek nem akadályozzák meg a reagált lapot, hatást vagy egyéb játékelemet, hanem csak módosítják azt, módosító reakciónak nevezzük.
94.0.1.2. A módosító reakcióként kijátszható asztalon maradó lapok ilyen módon történő kijátszása, a semlegesítéshez hasonlóan nem speciális képesség, hanem a lap kijátszásához fűzött magyarázat.
94.0.1.3. A módosító reakciók közös jellemzője, hogy a reagált lap, hatás stb. szövege a módosítás alapján megváltozik és már így jön létre, ill. az ott leírt egyéb változások történnek vele.
Ha használom az Akvamarin fókuszkristály képességét, mikor kell megneveznem, hogy melyik lapot akarom a kör végén visszavenni?
Amikor használom a képességet. Ezzel kapcsolatban az alábbi kiegészítés került a Kódexbe:
114.4. A késleltetett erőforrás létrejöttekor szükséges döntéseket már a kijátszásukkor meg kell hozni. Pl. ha egy hatás a kör végén vesz vissza egy lapot a gyűjtőből, akkor a célpontot már a hatás kijátszásakor meg kell nevezni.
Hogyan működik pontosan a Ragnarok? Mi történik, ha a Ragnarok kirak az ellenféltől és tőlem is egy-egy Varell, ónix istenséget?
Először is, a kirakás sorrendjéről a képességet használó játékos dönt. Megmondhatja, melyik játékos rakja ki a lényt először, majd amikor az kirakta, jön a másik játékos (ahogy pl. az anti-mágia dobásnál is). Az egyszerre több lapot játékba hozó, visszahozó stb. hatásoknál az a szabály, hogy a lapok egyszerre kerülnek a játékba, majd a visszajövő lapok által kiváltott hatások a forrást használó játékos által meghatározott sorrendben történnek meg (ld. pl.
Holtak serege). A Ragnarök kijátszója tehát mondhatja, hogy először az ellenfél rak ki egy lényt (mondjuk Varellt), aztán ő. Ezután az ő Varelljének a képessége jön létre először, és leszedi az ellenfél Varelljét, mielőtt az leszedhetne bármit vagy gyógyíthatna.
El tudom-e lopni Lélekrezonanciával Gida képességét?
Igen. A dolog a következőképpen történik. Megnevezem, hogy mit jászok ki: Lélekrezonanciát. Meghozok minden döntést, ami a kijátszáskor szükséges. Azaz megnevezem, hogy Gida és egy X lap képessége megcserélődik, és „felíródik”, hogy „X lap megkapja Gida képességét”, „Gida pedig az X lapét”. Kifizetem az idézési költséget. Kijátszom a lapot. Ekkor Gida azonnal a gyűjtőbe kerül. Ezután, ha senki nem akar reagálni, megtörténik a Lélekrezonancia hatása, azaz X lap megkapja Gida képességét, Gida azonban nem tudja megkapni X lapét, mivel ekkor már a gyűjtőben van.
Létrehozás: 2018. augusztus 23. 13:43:52 | Utolsó frissítés: 2018. augusztus 23. 14:53:08 | Nyomtatási forma |
Az oldal új verziójának megtekintése