Vissza a Főoldalra
 

Hírek, változások
Mi is az a HKK?
Hogyan kezdjek játszani?
Megjelent kiegészítők
Teljes szabálykönyv
HKK Kódex
Sorsoló program
Őslich szabályok
HKK-t forgalmazó boltok
HKK klubok
Lapkereső (új)
Lapkereső (régi)
Új Nemzedék lapok
Tiltott és módosított lapok
Versenykiírások
Lezajlott versenyek
Mai versenyek
Profi pontok és versenyzők
Szintlépés
Hatalom Szövetsége
Hatalom Szövetsége tabella
Nemzeti bajnokság
Kiemelt vidéki versenyek
Versenyszabályok
Versenyszervezőknek
Chat, üzenõfal
Fórumok
Szavazások
HKK találkozó
Legendás cél
Toplisták
Pakliszerkesztő (új)
Pakliszerkesztő (régi)
Pakliszerkesztő (régi mobilos verzió)
Megosztások
Memóriajáték
Memóriajáték - Alfa
Kerátor Műhelye
HKK 20 Puzzle
HKK Puzzle
Beholder Labirintus
Mini-szójáték
HKK Blog
HKK Toborzás
HKK Védnöki Program
AK Archívum
Paklileírások
Írások, novellák
TF és ŐV könyvek
Letöltés
HKK Videók
Gyakori kérdések
Kérdezz-felelek
Feliratkozás Hírleveleinkre!
Adatvédelmi Tájékoztató
Ország Boltja 2011 Népszerűségi díj Egyéb kategória II. helyezett Ország Boltja 2012 Népszerűségi díj Hobbi és kellék kategória III. helyezett
Most ingyen kezdhetsz el játszani a Túlélők Földjén!
Kattints ide a részletekért...
Nézz be kártyaboltunkba!
Zén Legendái: Manaszipoly május 25.
Alfa pakli - Mágusok március 16.
Alfa pakli - Druidák március 16.
Alfa pakli - Boszorkányok március 16.
A pillanat képe
Lávacsiga
(Ősök Városa szörnyeteg)
Küldd el képeslapként!
"Ez a folyékony lávaként kúszó, képlékeny lény természetesen a legtávolibb rokonságban sincs a békés csigákkal, az elnevezést mindössze alakja miatt kapta. Hihetetlen bár, de időről időre élet születik még a fortyogó lávatavak mélyén - és az esemény nagyságát még az sem csökkenti, hogy ezeknél a szüléseknél bizony mágia bábáskodik. A lávacsiga halálos ellenfél, nyálka helyett szétégetett sziklát hagy maga mögött, és gyilkos tűzcsóvával képes ellenfeleire támadni." - Encyclopedia Fantasia
Nézz szét a galériában!
Varázsdimenzió lapbemutató 2. hét
60. BEHOLDER TALÁLKOZÓ 2024.06.15. PROGRAMJA
Boszorkányok és Manaszipoly
HKK a Board Game Expon
Előrendelhető a legújabb Zén Legendái minikiegészítő a Manaszipoly

A lista folytatása...
Országjáró feladat 2023
Országjáró feladat 2022
Országjáró feladat 2020
Országjáró feladat 2019

A lista folytatása...
Zarknod Börtönében (979)
Új HKK kiegészítő: Varázsdimenzió (42)
Előrendelhető a legújabb Zén Legendái minikiegészítő a Manaszipoly (10)
Megújult lapkereső és pakliszerkesztő (223)
BEHOLDER bácsinak kérdések !!! (8144)
Lapötletek (64970)

További témák...
Doomlord online game
Mágia Mesterei Online Játék
Szerkesztőség:
honlap@beholder.hu
Készítők:
Farkas Zsolt (Speedz)
Szeitz Gábor (Talbot)
Mazán Zsolt (Maci)
Webdesign:
Szirják Csaba (Chaar-Lee)
Szegedi Gergely (GerY5)
Ha hibát találsz a honlapon:
Írj nekünk!
 

Janny Wurts: Merior hajói (fantasya.hu kritika)

A Fény és Árnyék háborúja sorozat jelenleg tárgyalt kötete nem tartozik a könnyed fantasy regények táborába. A szerzőnő az Egyesült Államokban 1994-ben megjelent könyve egy napjainkig hat kötetet számláló, de folyamatosan bővülő és már csak az egyes kötetek méretét tekintve is monumentálisnak mondható sorozat része, mely bevallottan az írónő főműve.

Történet:

Az előző kötetben megismert két féltestvér Arithon és Lysaer története tovább folytatódik. A testvérpár elméjében az elűzött Ködszellem átkával tovább halad előre a végzet számára kijelölt ösvényén Arithon menekülve, Lysaer pedig elébe menve a rájuk váró és jelenleg elkerülhetetlennek látszó háborúnak.

Mindeközben a történet terjedelmes leírásainak és lassú folyásának köszönhetően egyre részletesebben és mélyebben ismerheti meg az olvasó Athera világát, történelmét, valamint a két varázslórend, a Hetek szövetsége és a Koriathain rend között dúló hatalmi harc intrikákkal és tikokkal terhelt jelenét.

Mint az már említésre került ez egy lassú, epikus történet, mely gyakori kitérőkkel, több szálon futva mutatja be egy világ történelmét és jelenét, helyenként már-már szinte az unalomba hajló részletességgel, de mivel a történet szövéséből sejthető, hogy minden egyes leírásnak, jellemábrázolásnak szerepe lesz a továbbiakban ezért érdemes mindent szót elolvasni, bármennyire is szeretne az olvasó esetleg időnként átlapozni egy-egy unalmasabbnak és jelentéktelenebbnek tűnő leírást.

Tulajdonképpen maga az egész regény mindössze egyetlen egy epizódot mutat be a két testvér harcából, nem más szerepet kapva, mint a főszereplők jellemfejlődésének bemutatása. Igazából lezárt cselekményszálat sem tartalmaz, és a történetnek is egyetlen csúcspontja van, mely a kötet végén található.

Maga a regény stílusa engem a Gyűrűk Urára emlékeztet. Utoljára talán ott találkozhatott az olvasó ennyire részletekbe menő bemutatással és ennyire alaposan, precízen megformált világgal. Bár én nem vagyok különösebb rajongója az említett trilógiának, azt kell hogy mondjam, mind a Gyűrűk ura, mind pedig a jelenleg tárgyalt sorozat köteteinek hangulata megragadó, mellyel a szerzők többnyire sikeresen tudják pótolni a cselekmény esetleges hiányát.

Karakterek:

A regény a féltestvéreken kívül több jelentős szereplővel rendelkezik és ez a könyv - az én meglátásom szerint - a tartalmát tekintve az ő bemutatásukra született. Ezen szereplők mindegyike esetében biztosak lehetünk abban, hogy a sorozat további részeiben kiemelkedő szerephez fognak jutni. Talán a szerzőnő is ezért érezhette szükségesnek azt, hogy tulajdonképpen külön kötetet szenteljen egyszerűen a bemutatásuknak.

Ebből a szemszögből tekintve a mű határozottan profi munka. A kerettörténetben előre haladva ugyanis egyre mélyebb és részletesebb ismeretekre tehetünk szert mind a Fény, mind az Árnyékok urának jelleméről, de a többi jelentősebb szereplő indítékai és jelleme sem marad rejtve.

A szereplők a regényben elfoglalt helyüknek, szerepüknek megfelelően kelnek életre, mely által a kialakuló személyes konfliktusok éppen úgy hitelesnek tűnnek, mint a sorozat fő cselekménye a háború alakulása.

Külső:

Mint ahogyan azt az előző rész, a Ködszellem átka kapcsán a már megjegyeztem a regények külső megjelenése ellen véleményem szerint senki sem emelhet komoly kifogást. A kiadó tetszetős, egységes megjelenést adott a regényeknek, amit Vida László munkái, melyek a borítót díszítik, csak tovább emelnek.

Összegzés:

Mindenek előtt szeretném megjegyezni, hogy szerintem a Merior hajói jó könyv. Ajánlani azonban csak a sok türelemmel rendelkező olvasóknak merem. Hiszen mindenképpen figyelembe kell vennünk azt a tényt, hogy ez egy máig befejezetlen sorozat, mely ehhez mérten hömpölyög előre, nem bővelkedik akciókban, viszont annál inkább hangulati elemekben.

Doom, www.fantasya.hu

Vissza a könyvhöz

Ha ez tetszett, olvasd el a következő, jellegében hasonló cikket is: Janny Wurts: A ködszellem átka (fantasya.hu kritika).


Létrehozás: 2003. december 15. 13:09:00
Utolsó frissítés: 2015. május 20. 10:44:08
Nyomtatási forma


Főoldal | Túlélők Földje | Ősök Városa | Kalandok Földje | Sárkányölő | Puzzle | Hatalom Kártyái Kártyajáték | Álomfogó Kártyajáték | Káosz Galaktika Kártyajáték | Könyvesbolt | Alanori Krónika | Shadowrun | Battletech | Íróink | Könyvsorozataink | Fórum | Galéria és képeslapküldő | Sci-fi és fantasy novellák | Regisztráció | A Beholder Kft.-ről | Adatvédelmi tájékoztató

© Beholder Kft., 2003 - 2024
E-mail: beholder{kukk}beholder{ponty}hu | Tel.: (06-1)-280-7932

Az oldalon megjelent szöveges és illusztrációs anyagok átvétele, másolása, illetve bármilyen módon történő felhasználása csak a Beholder Kft. engedélyével lehetséges.