Az ork kölykök az orkbarlangok legrettenetesebb ellenfelének számítanak. Elsősorban azért, mert segélykérő kiáltásukra rögtön odacsődül három ork verőlegény, két ork mészáros és sokszor maga a vezér is.
Szerkesztőség: honlap@beholder.hu Készítők:
Farkas Zsolt (Speedz)
Szeitz Gábor (Talbot)
Mazán Zsolt (Maci) Webdesign:
Szirják Csaba (Chaar-Lee)
Szegedi Gergely (GerY5) Ha hibát találsz a honlapon: Írj nekünk!
Boszorkánytánc – lapelemzés
Megjelent 2020 első Zén kiegészítője, a Boszorkánytánc, amely szokás szerint tíz vadonatúj lapot tartalmaz, ezúttal egy egységes mechanika mentén, boszorkányokkal, átkokkal és főzetekkel. Következzen a lapelemzés, melyben 10-es skálán értékeljük az új kártyákat.
Átok (6): Alapvetően nem ilyen jellegű leszedésekkel szeretünk játszani, bizonyos szituációkban azonban kifejezetten jól jöhet az Átok – az életjelzős lényeket pofátlanul olcsón megoldja, akár védekezésből is, ha pedig az ellenfél eltávolítja, akkor visszakapjuk a lapot. Terülős deckek ellen a háló képesség is aranyat érhet. Összességében tehát maga a lap nem olyan rossz, mint amilyennek elsőre látszik, inkább a helye az, ami nagyon kérdéses.
Kifordított varázsdoboz (9): Egy tulajdonképpen ingyenes tárgy, ami egy nagy kör alatt akár két (az effekteken keresztül pedig még több) lapelőnyt is képest termelni. Alacsony kockázat, magas jutalom – 2020-ban leginkább az ilyen jellegű kártyákkal lehet nagyot gurítani. Mivel a képessége keresés, ezért rengeteg helyre be fog férni, miután a szabálylapok közül a Lassan járj! és a Zarknod börtönében sem zavarja. Ráadásul az ellenfél paklijáról is kapunk némi infót, vagy akár ki is játszhatjuk az ő lapjait, ami még tovább növeli a Kifordított varázsdobozban rejlő potenciált. A régihez hasonlóan érdemes lehet Kurtz-cal is játszani mellé, hiszen így még több opciót nézhetünk meg, mint ahogy a gyűjtőből működő lapok is jól illeszkednek mellé az (S)-es képessége miatt.
Lady Lucitania (8): Manapság már minden nem drágítós deck (de sokszor még azok is) tele van kis lényekkel az olcsó semlegesítéseknek és a tokentermeléseknek hála, úgyhogy Chara-din egzotikus szépsége képes takarítani rendesen, miközben gyártja nekünk a nyeréseket is. A háló miatt eljátszani sem könnyű mellette, pláne akkor, ha életet is tudunk neki adni, így akár egymaga is le tudja hozni a meccseket, ami azért nem kis dolog.
Lyx-daik-i boszorkánykódex (7): Körönkénti visszavételnek nem nagy szám, hiszen A kalózok kincse két alternatív funkcióval tudja már ezt elég régóta, ugyanakkor ha van rá keret, akkor ez még két lapot adhat rögtön, ami azért igen ínycsiklandó. Ez azonban csak a játék későbbi szakaszában fog megtörténni, de addig se rossz, hiszen a jelenés miatt túl sok kockázat nincs a lapban szerencsére. A színe már nagyobb kérdés, mert bár vannak jó piros tárgyak, azért közel sem egyértelmű Dornodon helye a tárgy deckben…
Tirranda (9): Lucitania mellett egy másik nagyon erős árnymanó, amely szinergizál a társaival – ezen két lap miatt mindenképpen érdemes átnyálazni a korábban megjelent kalandozókat. Itt ugyan kisebb az előny kötelékre, ám ha nem mi kezdtünk, akkor óriási tempó-swing tud lenni, ha rá tudjuk tenni az ellenfél indulására, hiszen nemcsak egy lapot csórunk be tőle a kör elején, hanem még egy hálót is rárakunk. A Dobótőr pedig az egyik legjobb token a játékban, így a második képessége is nagyon erős – pláne Az alvilág ura mellé, ahova az egyik legjobb lap lesz a counterdrágítással felturbózva.
Mákrózsa főzet (6): Az asztaltakarítás funkció manapság olyan a játékban, hogy csak akkor játszunk vele, ha broken (Oz’mogroth univerzumkifordító), esetleg ha nagyon jól konfigurálható vagy tud mást is (Nagyobb életszívás, Brutálgeddon, Polipokalipszis). A Mákrózsa főzet ezek közül egyik tulajdonsággal sem bír, úgyhogy eléggé szkeptikus vagyok vele kapcsolatban, de azért nem írnám le teljesen, mert elég olcsón – és a halálsikoly miatt viszonylag kis kockázattal – tudja ezt a funkciót.
Varangyos béka (7): Kékvérű oroszlán „light”. Jóval olcsóbb, cserébe viszont a védelme és a képessége is lefeleződött, meg hát az őrposztba sem megyünk be vele olyan bátran, mint a méltán népszerű cicával. Ár-érték arányban ettől függetlenül nem rossz, amit tud, a halálakor kisülő effekt pedig kifejezetten vicces, még ha ennek a királyfinak nem nagyon fog örülni senki rajtunk kívül.
Feketemágia (7): A Rox, a csontok ura szép csendben elég sok tápot kapott az elmúlt egy-két évben, úgyhogy talán újból érdemes lehet komolyabban elgondolkodni rajta – pláne úgy, hogy Lassan járj!-jal is elég jól működik. Igaz, utóbbi szabálylappal pont nem jön ki a Feketemágia igazi előnye, nevezetesen hogy fixen ad nekünk egy countert a kompenzáció miatt. De a varázsolgatás miatt talán amúgy is jobban illik a négylapos verzióba, hiszen azért pár nullás countert csak be fogunk tenni mellé.
A lelkek könyve (5): Az olyan lapok, amik az ellenfél cselekedeteitől függően működnek, sosem voltak igazán jók, úgyhogy hiába beszélünk egy 1 zanszilánkos kör végi cantrip tárgyról, A lelkek könyvének sem jósolok túl nagy jövőt. Már csak azért sem, mert borzasztóan lassan kezd el működni, mindemellé pedig különösebb védelme sincs.
Goblin vajákos (5): Ha már sok minden történt, akkor tudunk vele gyógyulni egy jókorát, meg sebezni is, miközben lapokat is húzunk. A kérdés már csak az, hogy miért nem játsszunk inkább olyan lappal, amivel bármikor tudunk húzni, ha egyszer erre vágyunk?
A kommentek között várjuk a ti véleményeiteket is az új lapok kapcsán! Nektek melyik a kedvencetek?