Elemi erők – beharangozó
November 24-én jelenik meg a Hatalom Kártyái következő, immáron 36. kiegészítője, az Elemi erők. A lapokkal először az egy héttel korábban (november 17-én) rendezett frissen bontott versenyen ismerkedhettek meg. A mai cikkben néhány általános információt osztanék meg a kiegészítőről, aztán jövő hét hétfőtől (okt. 22.) minden hétköznap jön egy lapbemutató Szatmári Bálint tolmácsolásában.
Miről is szól az Elemi erők? A HKK a Túlélők Földjének univerzumát jeleníti meg, ahol az elsődleges anyagi síkon (Ghallán) kívül sok más egzotikus helyszín, úgynevezett létsík található. Ilyen pl. a Thargodanok által benépesített és uralt Sötét Föld. Valamint ilyenek az úgynevezett isteni síkok, ahol a TF (és HKK) istenei élnek. Kilenc ilyen isteni sík létezik: a Víz síkja, a Föld síkja, a Levegő síkja, a Tűz síkja, Pozitív létsík, Negatív létsík, A káosz síkja, Az élet földje, A mágia létsíkja. Nem nehéz kitalálni, hogy melyik sík, melyik isten otthona:
föld – Tharr
levegő – Elenios
tűz – Dornodon
negatív – Leah
pozitív – Raia
élet – Sheran
mágia – Fairlight
káosz – Chara-din
|
|
Az elfeledett, ősi isteneknek, Rhattnak és Bufának nincs síkja, mivel ők a TF (és a HKK) jelenében nem léteznek.
A Túlélők Földjén a kalandozók most kezdik felfedezni ezeket a síkokat, így ezt a HKK kiegészítőt az első négy isteni síkról – az úgynevezett Elemi síkokról – készítettük. Menjünk is sorban végig rajtuk!
|
A Víz síkja jelenleg nem ad otthont egy istennek sem. Az egész sík egy hatalmas végtelen óceán, melyben városnyi méretű gigászok úszkálnak, medúzák, kalmárok, teknősök, ráják és hullámsárkányok formájában. A sík egyes részeit a triton buborékvárosok és szirén gyöngypaloták uralják, de megtalálhatók itt az örökké vándorló krabberek, vagy a különféle cápafajok is. Bár jelenleg nincs olyan isten, mely birtokának nevezné a Víz síkját, de a legendák szerint egy ősi isten szunnyad valahol a mélyben, Goanhaud-lu, az ősi Víz isten, kinek őrült álmát a rozmárszerű goanok vigyázzák.
|
A Föld síkja nem más, mint egy gigászi barlangrendszer. Óriási férgek fúrják itt a sziklákat, közülük is a legnevesebb Totenhat. Kristályquwargok építik kristálybolyaikat, sziklaóriás törzsek a sziklaváraikat, ősminotauruszok, grogoan behemótok és kristálysárkányok lakják a barlangokat. A sík közepén található Tharr csarnokai, egy hatalmas, intarzitfallal védett üregrendszer, ahol a Csaták Urának arra érdemes hívei szolgálják istenüket még a haláluk után is. A sík legértékesebb kincse, az univerzum legkeményebb fémje, az intarzit.
|
|
|
A Levegő síkja a végtelen ég birodalma. Az üres levegőt azonban sok helyen megtöltik a hegy méretű földsík zárványok, vagy a tónyi vizet tartalmazó, Víz síkról származó buborékok. Ez a hely nyilván a szárnyas lények otthona, így pegazusok és griffek hasítják a levegőt, de dzsinnfélék, álom- és vortexsárkányok is szép számmal fordulnak elő. Csodás táj ez a lebegő hegyeivel, a tér-idő urainak felhőpalotáival, vagy az Elenios avatárjai által vezetett kastély méretű házakkal. Timera vezeti az Örömök Házát, Ygan az Elmekastélyt, Grawain pedig a Tolltanyát. De mind közül a legékesebb Eleniosnak, a szerelem, szépség, madarak és bárdok istennőjének Tükörpalotája, ahol halandó ember számára elképzelhetetlen szépség és öröm összpontosul.
|
A negyedik elemi sík, a Tűz síkja egy állandóan lobogó lángokból álló vidék. A hatalmas, gyűrű alakú Magma-hegység három részre osztja a síkot. A külső, kiégett részeken főleg tűzváltók, azaz a tűzzel azonosult alakváltók törzsei élnek. A Magmahegység csúcsai között számtalan főnixféle fészkel, míg a központi, lávamezőkön elementálfélék, lávasárkányok, és Dornodon kedvence lényei élnek. Régen Raia uralta ezt a síkot, akkor a tűz a gyógyítás és megtisztítás eszköze volt, de a Világégés után Dornodon vette át az uralmat, azóta a Tűz a – sokszor értelmetlen – pusztítás eszköze lett. A hírek szerint valamilyen átok sújtja a síkot, és pusztítja a tűzköveket, amik a sík lángjait táplálják.
|
|
Ez volt a kiegészítő Túlélők Földjés háttere, de nézzük meg kártyás szemmel is, mit várhatunk az Elemi erőktől! A kiegészítőben 40 féle gyakori, 60 féle nem gyakori és 88 féle ritka lesz. Természetesen készült hozzá 4 új kódos, 2 új BVD-s és 4 új ultraritka lap is, amelyeket hamarosan megismerhettek. A Dungeon és az Alanor is kap egy-egy speciális ajándéklapot.
|
Lesznek apró, új szabályok is. Egyrészt lesznek olyan lapok, melyeken ezt az ikont látjátok: . Ez az idézés, ami azt jelenti, hogy ha az ellenfél kezdte a játékot, akkor az ilyen lapjaid idézési költsége a 2. körtől 1 VP-vel kevesebb.
Másik újdonság lesz a ikon, aminek a jelentése „játékonként egyszer”. Vagy az „” jelzés, ami a kötelék képességnek felel meg, csak két kötelék lapot kell mutatni hozzá. Ezekről majd mutatunk be konkrét lapot is a lapismertetők során.
A régi etnikumok mellett két új, egy-két kiegészítősnek szánt etnikum is helyet kapott a lapok között, Rhatt prófétái és a több színhez kapcsolódó elementálok. Kilenc új isteni lapot is napvilágot lát a kiegészítővel. Lesznek új követők, új helyszínek, és mindenekelőtt sok-sok szép, új grafika.
|
Nem is szaporítom tovább a szót, hétfőn – bár munkaszüneti nap – indítjuk a „minden hétköznap legalább egy új lap” sorozatot!
Dani Zoltán |
Létrehozás: 2018. október 17. 09:53:41 | Utolsó frissítés: 2018. október 17. 13:30:07 | Nyomtatási forma |
Az oldal új verziójának megtekintése