Marmint az erre adott valaszon csodalkozom:
"Moa tudásőr tudja e használni olyan lap képességét, aminek a költsége passzivizálást igényel ( pl. Tharr papja)?" "igen" |
De miért?
Ahhoz kétszer kéne passzivizálni, nem? |
| Jó kérdés, nem láma! De igen, tudja használni. |
| Ez a hivatalos ítélet, amit János írt. |
| Sziasztok, kicsit láma kérdés: Moa tudásőr tudja e használni olyan lap képességét, aminek a költsége passzivizálást igényel ( pl. Tharr papja)? |
| Hogy működik a hkk-ban a sorsoló program? A szombati versenyen teljes pontegyenlőségnél 2. helyre sorolt be a program. Viszont másnap amikor a lezajlott versenyek között néztem már 3. voltam. Lehet tudni hogy ezt mi alapján dönti el a gép? |
A Sárkányfészek alatti FAQ darabszámra éppen nem utal konkrétan. Én igenis másként értelmezem addig, amíg nincs ott a darabszámra való egyértelmű magyarázat.
És azért verem a seggemet a földhöz ennyire nagyon, mert számtalanszor volt már olyan a játékban, hogy a behó azt mondta, hogy "Hupszi-dupszi, rosszul használtunk lapokat vagy szabályokat évekig" és jött utána FAQ vagy szabályváltoztatás. Legyen minden tisztázva minél hamarabb és akkor nem kell később meglepődni. |
| A hangsuly a "belemagyarazhaton" van. A Sarkanyfeszek pont ugyanigy van szovegezve. Ott van mellette a faq. Ezt nem lehet maskent ertelmezni. De megertem h hivatalos valaszra varsz. Mondjuk azt nem, hogy mit remelsz? Hogy a jatekvezetes azt fogja mondani, hogy persze, ezt igy teszteltuk, hogy kilenc kulonbozo lapbol valogathatsz. A sarkanyfeszekkel meg 15 sarkanyt keszithetsz ki... |
| Köszi, de ennél hivatalosabb ítéletre lenne szükségem. Simán belemagyarázható az ellenkezője is. |
| 3 lapot készíthetsz elő, akkor is, ha egynél több Thargodan varázslatot használsz. A "csak ilyeneket kérhetsz" pont ezt jelenti. Igen, persze, kérheted a háromból bármelyiket, bármennyiszer. |
1. Hogyha kettő vagy három darab Thargodan varázslatot használok a paklimban, akkor hány darab lapot készíthetek elő a játék elején?
Hogyha háromnál több, akkor egymás lapjaiból is tudnának válogatni a Thargodan varázslatok?
2. Kérhetem egymás után többször is ugyanazt a lapot a Thargodan varázslattal? |
| Egyebkent, ha kikapcsolnak a kovetot, dermesztenenek valamit, majd visszakapcsolnak, akkor ez nem lenne igaz. Mivel a kesobb letrejovo folyamatos hatas az erosebb. Ez hianyzik a FAQ magyarazatbol is. |
| olvastam, de miert nem tudja? ez nem derult ki |
| Termik epikolosszus konkrét kérdésre ott van mellette a FAQ a magyarázattal, dermesztve nem tudja használni másik termik képességét. |
"kikerül az irányításod alól" ez azt jelenti, hogy ellopja az ellenfél, átkerül hozzá.
A képességek elveszítése (akár dermesztésjelzőtől, akár más módon) vagy a lap passzivizálódása esetén a lény továbbra is a tied marad, ettől a büntetés nem sül ki.
Egyébként ha a védelmező rakshallion folyamatosan büntetést ad a lényednek, a dermesztésjelző meg folyamatosan elveszi azt, akkor nem lesz büntetése, mivel 2 állandó, egymásnak ellentmondó hatás közül az érvényesül, amelyik később kezdett el működni. |
Mondjuk igazabol a dermesztesjelzo nyilvan kesobb kerul ra, mint ahogy a koveto bekapcsolodott (kiveve ugye, ha ki-be-kapcsoljak), szoval a valasz majdnem jo, de a magyarazat nem (marmint a "csak" magyarazat ). |
Szitu: van 2 folyamatos hatasu lap (vagy jelzo), az egyik elveszi a kepessegeket, a masik kepesseget ad lapoknak. Egyiken sincs „mindenképp”, „semmiképpen".
Kodex:
102.3. Ha a fenti két szempont nem oldotta fel az ellentmondást, akkor az utóbb kijátszott lap hatása felülírja a korábban kijátszott lap hatását.
FAQ Tomegatok:
Erről már korábban is volt szó, és azt mondtuk, a lapok kijátszási sorrendje számít. Tehát a Tömegátok kiolt minden képességet, amelyet a Tömegátok előtt kijátszott rátett lapok adnak, de nem semlegesíti azokat, amelyeket az utána kirakott lapok adnak.
Ez eddig egybecseng, DE:
FAQ Termik epikolosszus:
Mi történik, ha Termik epikolosszus mellett dermesztik egy termikemet, vagy végleg elveszti a képességét egy hatástól. Akkor még használhatja egy másik termik képességét? Ha dermesztés jelző van rajta, akkor az folyamatosan elveszi minden képességét, így nem használhatja másik termik képességét sem.
Akkor most mi van?
|
Sziasztok! Védelmező Rakshalliont használva minden lényem kap 3ép-s Büntetést. Ez ugye azzal jár, hogy ha forrás miatt a gyűjtőbe kerül, vagy kikerül a tulajdonos irányítása alól. Mivel minden jelző képessége hatás, a hatás meg forrás, mi van akkor, ha dermesztésjelző kerül a lényre? Az a képességeit veszi el, de tudom "irányítani"? Vagy a képességek használata is irányítás, és kap az ellenfél Büntetést?
A másik ilyen pl az álomjelző, ott talán egyértelmű, hiszen akkor passzívan a tartalékba kerül a lény és nem "irányíthatom"...tehát 3ép-t szenved az ellenfél.
Kódexben próbáltam rákeresni a "tulajdonos irányítása, irányítás" kifejezésekre, de nem jutottam előrébb. |
| A xenóra rakod a jelzőt. Ezzel kapcsolatos FAQ van pl. az Alanori piac alatt, de a Kódexben, a képesség másolása pontból valóban hiányzik ez a rész, pótolni fogjuk! |
| Sziasztok, ha Niobénak elveszem a képességeit Xénó képességvadásszal, és ezzel a Xénóval megölök egy lényt, akkor kire kell jelzőt rakni, Niobéra (a képességnek megfelelően), vagy a Xénóra? |
Korrekt válasz, köszi.
A Faqban ne feledkezzetek el a "sebzéssel szedem le, húzok 1 lapot" szituról se, ahol az életmentő hatások lehetősége miatt szerintem nem fogsz tudni húzni.
|
Bevallom ez a 91.5.4. pont bennem is felvillantott már pár kérdőjelet, hogyan is kell ezt értelmezni. Ha egy varázslat többféle dolgot csinál, az vagy egyszerre történik meg, vagy egymás után. Az egyértelmű, hogy a varázslaton (vagy akár egy képességben) szereplő minden dolgot végre kell hajtani, mielőtt bármi más történhetne, kapcsolódó hatás meg hasonlók. Viszont pont ennél a konkrét esetnél HA először leszed a varázslat, és utána húzunk vele, akkor mire a húzásra sor kerül, addigra a leszedés megtörtént, a húzás tiltása azonnal megszűnik, tehát lehet húzni a lappal. Szóval én ezt ítélném be.
Annyit jegyeznék még meg, hogy tőlem ezt a kérdést szintén a bilincsmesterrel kapcsolatban tették fel, de ott a varázslat a Tökéletes csend volt. Márpedig azon először van a húzás, és csak utána a képesség kikapcsolás, ezért én azt mondtam, azzal nem fogsz tudni húzni.
Erre mindenesetre rakunk ki FAQ-t, legjobb helyen a bilincsmester alatt lesz. És én a 91.5.4. pontot is megszerelném, hogy egyértelmű legyen. |
| A bizonytalanságokat fel kell számolni, maximálisan igazad van. |
| Konkretan ez nem igazan relevans ide, hiszen itt szo nincs kapcsolodo hatasrol, az "egyszerre torteno leszedesrol es huzasrol" van csak szo. |
Itt azert az "egyszerre jon letre a huzas es a leszedes" az kerdojeleket villant fel az ember agyaban (nem csak az enyemben, beszelgettem par profival errol kicsit).
En szimpatizalok azzal, hogy huzhass ilyenkor, de mindenkepp pontositanam ezt a mondatot, hogy ne legyenek ? -ek.
Es akkor meg arrol nem beszeltunk, ha valami "sebzessel szedi le a Bilincsmestert + huz". Akkor meg ugye le se esik egybol, varja az eletmento hatasokat. Akkor is huzhatsz vajon? |
| Az a kitétel, hogy egyszerre jönnek létre, azt jelenti, hogy ezek a források nem bonthatók külön forrásokká. Egy azonnali vagy általános varázslat valamennyi hatása egyetlen forrás. |
De más úton is eljuthatunk ugyanide. A varázslat valamennyi hatását meghatározzuk, majd kifizetjük a költségét. Itt még csak annyit tudunk, hogy húzni szeretnénk. Ez a varázslat egyik hatása, és pusztán attól, hogy van az asztalon egy lap, ami a húzást megtiltja, ez a hatás még megpróbál létrejönni. Mintha sebzés lenne ez az extra hatás, de a játékos nem sebződhet (mondjuk Arochos mellett). Ettől a sebző hatás nem enyészik el, a varázslat hatásai közt ugyanúgy ott marad.
Ezután jönnek a reakciók, az egyszerűség kedvéért, most nincsenek. A varázslat létrejön. Leszed. Majd megpróbál húzni. Szétnézünk, hogy van-evalami effect, ami ezt befolyásolja? Nincs, húzok. |
| 130.2. Az asztalon maradó lapok állandóan működő képességei azonnal megszűnnek, ha a lap kikerül a játékból. Az állandóan működő képesség hatásának ilyen módon történő megszűnése mindig megelőzi az esetleges kapcsolódó hatásokat és automatikus képességeket. | Hírek, változások | Kérdések | Csere-bere | Stratégiák | Versenyek | Lapötletek | Szavazások | Egyéb
A társalgás szabályai | A legaktívabb fórumok és fórumozók | Moderátori tevékenységek
|