Vissza a Főoldalra
 

Feliratkozás Hírleveleinkre!
Adatvédelmi Tájékoztató
Ország Boltja 2011 Népszerűségi díj Egyéb kategória II. helyezett Ország Boltja 2012 Népszerűségi díj Hobbi és kellék kategória III. helyezett
Most ingyen kezdhetsz el játszani a Túlélők Földjén!
Kattints ide a részletekért...
Nézz be kártyaboltunkba!
Alfa pakli - Mágusok március 16.
Alfa pakli - Druidák március 16.
Alfa pakli - Boszorkányok március 16.
A pillanat képe
Egy felbőszült varkaudar gladiátor
(Túlélők Földje szörnyeteg)
Küldd el képeslapként!
A XIX. Alanori Olimpián közönségcsalogató látványosságként maga Borax ifjú trónörököse állt ki három megtermett varkaudar gladiátorral. A varkaudarok elrémisztő termete ellenére a nemes lovag győzedelmeskedett a halálig tartó küzdelemben.
Nézz szét a galériában!
Beholderes HKK verseny április 20. - Versenybeszámoló
2. Termikrajzás – zárás
Tavaszi MondoCon 2024.Április 27-28. Budapest
Hétvégi verseny és Legendák Viadala
XLVI. Alanori Mini Olimpia - Eredményhirdetés

A lista folytatása...
Aukciós statisztika
Az utolsó Aukciós Napon történtek
Túlélők Földje - Közös Tudatok listája
Országjáró feladat 2022

A lista folytatása...
Beholderes HKK verseny április 20. - Versenybeszámoló (7)
BEHOLDER bácsinak kérdések !!! (8135)
Hétvégi verseny és Legendák Viadala (31)
HKK kérdés? (47084)
Lapötletek (64958)
HKK online, TF online, Argum City (49)

További témák...
Tegnap leggyakoribbak:
A bajnokság döntősei
A dobogósok
A Nemzeti Bajnok
Az ezüstérmes
A Nemzeti Bajnok akció közben.
3. nap

Utoljára ezt küldték:
Szikrázó manahal
Küldj te is képeslapot!
Doomlord online game
Mágia Mesterei Online Játék
Szerkesztőség:
honlap@beholder.hu
Készítők:
Farkas Zsolt (Speedz)
Szeitz Gábor (Talbot)
Mazán Zsolt (Maci)
Webdesign:
Szirják Csaba (Chaar-Lee)
Szegedi Gergely (GerY5)
Ha hibát találsz a honlapon:
Írj nekünk!
 

Végtelen kombók a HKK-ban


Amióta létezik a HKK, próbálják a játékosok az egymással hatékonyan együttműködő lapokat kihasználni. Ez néha csupán szinergiákban nyilvánul meg, máskor azonban valamilyen erőforrást is lehet velük végteleníteni. Ez utóbbi megosztja a játékosokat: vannak, akik szeretik őket és kifejezetten érdekes játékelemnek tartják, mások szerint ezeket el kell kerülni és lehetőség szerint nerfelni őket. Az elmúlt időszakban a Mennybéli ítélőszék köré épülő angyal kombó került ilyen téren a támadások kereszttüzébe, de a múltban is számos végtelen kombó volt. Hatásvadászat-Viharkupola kettőssel minden lényt le lehetett szedni, Rovarsámánnal meg akár ölni is, Ferwagor, az elementál lord különleges élvezettel felhúzta a paklit, a Fókusz meglelése mellett Előnyös üzletekkel végtelen gyűjtővisszavételünk lehetett, a Szörnycsábítás pedig több végtelen sebzés alapja volt. De a szkrittereknek, quwargoknak, sőt a legendás lényeknek is volt már végtelen kombója, hogy a Morq Fan Gor deckekről már ne is beszéljünk! A mai rövid cikkemben leírom, hogy személy szerint mit gondolok ezekről, és invitálok mindenkit, hogy tegye ugyanazt!

Alapvetően egy kombó használatánál a játékosok leginkább az alábbi körülményeket mérlegelik:

  • Mit ad nekik a kombó: természetesen a legjobb, ha végtelen vp-t vagy lapot ad, de más típusú előnyöket is adhat. Vannak olyan kombók, amik igazából nem a szó klasszikus értelmében vett végtelenek, de a kipörgést követően olyan előnybe kerül a játékos, hogy lényegében ugyanott tartunk. Ilyen például a 2020-ban általam is – nem sok sikerrel – használt Templomszolgás játék, amiben egy Templomszolga segítségével – Rughar könyvtárakkal – 3 Fluxusgenerátor kihozható volt egy kör alatt. Ez még önmagában nem fix győzelem, de nagy előny.
  • Hány lapos: A legoptimálisabb – ami viszont szerintem már nem egészséges – ha egy lapból ki tud jönni. De a mai napig találkozunk kétlapos kombókkal. A 3-4 laposak már ritkán jelennek meg, hacsak nem olyan, amihez nem szükségszerű behúzni minden lapot.
  • Milyen egyéb erőforrás kell: leginkább a mana merül fel e téren, de néha építő/áldozásra alkalmas lények kellenek hozzá.
  • Mennyire korlátozza a pakliépítést: itt leginkább az merül fel, hogy a kombós lapok külön-külön mennyire erősek, mekkora a veszteség, ha valaki csak az egyiket húzza be, illetve hány színt vesz el a kombó.

  • Az elmúlt időszakban inkább az figyelhető meg, hogy a tesztelők K1 és K2 képességekkel inkább próbálják elejét venni a végtelen kombóknak. Ebben én személy szerint nem a kombóellenességet látom, sokkal inkább azt, hogy a mostani olcsó játékkörnyezetben, ahol a közelmúltban minden lapnál cél volt az univerzalitás, nehéz igazán ezeket kibalanszolni egészséges szintre. Ezzel együtt így is maradnak benn trükkök, elég csak a Buckaquwarg-Kutató morf kettősre gondolni! Én személy szerint örülök is ennek. Az érdekes kombók általában a kreatív játékosok sajátjai és mindig szeretem, ha valaki képes egy olyan meglepetéssel előrukkolni, ami eredményes is lesz. Igaz, az Új Nemzedék környezet ennek a terét leszűkíti, de még így is bőven lehetséges ilyen kombókat összeszedni. Szóval én mindig támogatom azokat a lapokat, amiben lehet némi kombó-potenciál.

    Ugyanakkor azt érzem, hogy e mellett meg kell húzni egy határt! Ugyanis azt gondolom, hogy van egy olyan szint amikor már egy végtelen kombó nem egészséges eleme a játéknak. Hogy melyek ezek az esetek? Szerintem az alábbiak:

  • 1. Túl könnyű kihozni a kombót – nyilván egy egylapos végteleneknél ez evidens, de ha mondjuk egy 2 manás kombó 1-2 vp-ből létrejön, szerintem az is gond, mert tényleg egy 2. körös countercsata eldöntheti a meccset (oké, ez sokszor amúgy is így van, de itt semmilyen lehetőség nincs fordításra).
  • 2. Túlságosan no risk a kombó a deckben – itt arra gondolok, hogy azok a lapok, amik a kombó elemeit alkotják, külön-külön is erős lapok, olyannyira, hogyha a másik lap nem létezne, jó eséllyel akkor is a pakliba tenném az adott lapot. Ebben az esetben ugyanis semmilyen pakliépítési kompromisszum nincs, egyszerűen beteszünk két amúgy is jó lapot, amik együtt még kegyetlenebbek.

  • Annak idején nálam a Szkritter lidérclordÖreg vazallus kombó volt a „határeset”. Nagyon erős volt, mert autowin, gyakorlatilag kijött egy manából (Vazallus termelt 5-öt), kétlapos kombó volt, ráadásul mindkettő befért a legendás pakliba. Viszont balanszolta az erejét, hogy az első körben nem volt használható, hogy a Szkritter lidérclord a Vazallus nélkül már közel sem biztos, hogy befért volna a deckbe (3 darabbal meg tuti nem játszana senki), illetve, hogy kellett hozzá még egy törhető követő. Ezekkel együtt – lehet némi elfogultsággal – én erre azt mondtam, hogy még oké. De azért ami ennél erősebb, ott már picit felhúzom a szemöldököm, hogy ez jó-e így, vagy szükség van-e változásra.

    Ti mit gondoltok erről? Inkább előreviszik a játékot a különböző kombók, vagy több kár belőlük, mint haszon?

    Szabó András

    Létrehozás: 2022. május 26. 11:48:19
    Utolsó frissítés: 2022. május 26. 14:02:27
    Nyomtatási forma


    Főoldal | Túlélők Földje | Ősök Városa | Kalandok Földje | Sárkányölő | Puzzle | Hatalom Kártyái Kártyajáték | Álomfogó Kártyajáték | Káosz Galaktika Kártyajáték | Könyvesbolt | Alanori Krónika | Shadowrun | Battletech | Íróink | Könyvsorozataink | Fórum | Galéria és képeslapküldő | Sci-fi és fantasy novellák | Regisztráció | A Beholder Kft.-ről | Adatvédelmi tájékoztató

    © Beholder Kft., 2003 - 2024
    E-mail: beholder{kukk}beholder{ponty}hu | Tel.: (06-1)-280-7932

    Az oldalon megjelent szöveges és illusztrációs anyagok átvétele, másolása, illetve bármilyen módon történő felhasználása csak a Beholder Kft. engedélyével lehetséges.